چگونگی نگهداری از خرگوش

همه چیز درباره خرگوش ها

چگونگی نگهداری از خرگوش

خرگوش حیوانی زیبا از خانواده ی پستانداران است و این حیوان خونگرم دارای جثه های مختلف است و کوچک ترین آن اندازه ی یک خوکچه هندی و بزرگترین آن اندازه ی یک سگ کوچک است.

محل نگهداری:
شما می توانید خرگوش را در قفس یا باغچه ی خانه ی خود یا حتی در یک جعبه نگهداری کنید که در این صورت باید روزانه خرگوشتان را به بیرون ببرید.
جهت نگهداری خرگوش در منزل میبایست فضای مورد نیاز آن را فراهم کنید. همچنین خرگوش توانایی درک محل ادرار و مدفوع خود را دارد اما برای این کار باید ابتدا محلی را برای ادرار و مدفوع تعیین کنید.کافیست روزنامه اغشته به را در محلی که میخواهید قرار دهید و پس از مدتی که عادت کرد ظرف مخصوص را در همان محل قرار دهید.البته این کار چندان ساده نمی باشد.

برای خرگوش خود حتما یک کوزه یا یک چیز شبیه این را در لانه اش قرار دهید تا زمانی که احساس خطر کرد در آن مخفی شود.این کار یکی از مهم ترین عوامل در کاهش استرس خرگوش است. در زیر لانه ی خرگوش خود میتوانید از روزنامه استفاده کنید.اگر هم به اندازه ی کافی پول دارید میتوانید خاک گربه بخرید.همچنین استفاده از خرد های چوب نیز توصیه میشود.توجه داشته باشید خرده های چوب می بایست بزرگ بوده و پودر شده نباشد.

همیشه یک شاخه چوب تازه یا یک اسباب بازی نرم استفاده کنید تا آن را بجود.زیرا در طبیعت خرگوش ها این کار را برای جلوگیری از رشد بیش از حد دندانشان انجام میدهند.

همه چیز درباره خرگوش ها

تغذیه ی خرگوش:
بهترین غذا برای خرگوش انواع سبزیجات میباشد.از اضافات سبزیجات تازه برای غذا دادن به خرگوش استفاده کنید.خرگوش ها عاشق هویج هستند و غذای مقوی برای خرگوش می باشد و بهتر است حتما هفته ای یکبار از هویج برای تغذیه خرگوش استفاده کنید.
اما بهترین غذا که واقعا خرگوش ها ان را دوست دارند کاهو است.حتی میتوانید از قسمت های بیرونی کاهو که استفاده ای ندارند و معمولا همه انها رو دور میریزند استفاده کنید. خیار هم غذای خوبی برای خرگوش ها میباشد.بیماری ها:
در صورتی که خرگوشتان بیماری گرفت در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.در صورت توان به آن پاسخ خواهم داد. این یک توضیح کلی درمورد نگهداری خرگوش بود مطلب های تخصصی تری نیز در وبلاگ قرار خواهد گرفت.

سایت جامع حیوانات